Top

FAQ

Czym jest CRI ?

CRI to wskaźnik oddawania barw – jego maksymalna wartość to 100. Aby zapewnić dobre odwzorowanie kolorów i właściwy kontrast barwy, należy stosować źródła światła o wysokim wskaźniku oddawania barw. Wówczas przedmioty, które obserwujemy prezentują się w swoich naturalnych barwach.

 

Do pracy powinny być stosowane źródła których CRI jest większe od 80. Natomiast w pomieszczeniach w których prezentacja kolorów jest szczególnie istotna np. sale plastyczne, sklepy z farbami, gabinety stomatologiczne wskazane jest stosowanie źródeł z CRI większym od 90. W domu minimalna wartość powinna wynosić więcej niż 80, a przy lustrze, np. przy którym panie robią makijaż lepiej powyżej 90.

 

Jaka jest gwarancja na oprawy ZAHO ?

W większości oprawy oświetleniowe ZAHO są objęte 5 letnią gwarancją.

 

Jak dobrać oświetlenie do sypialni?

Sypialnia to miejsce, w którym przede wszystkim stawiamy na relaks i odpoczynek. Światło to zaraz po materacu najważniejszy element, wpływający na nasz na nastrój, powinno być ciepłe, miękkie. Zimna temperatura działa na nas pobudzająco, czego raczej tutaj nie chcemy. Ważne jest również to, aby zastosować kilka źródeł. Samo oświetlenie sufitowe nie zapewni nam intymności i nastroju, a lampki nocne nie doświetlą wystarczająco pomieszczenia. Jedną z ciekawych propozycji jest oprawa Bero Sd, minimalna, nowoczesna i dzięki ruchomej główce funkcjonalna. https://zaho.pl/produkty/wewnetrzne/zwieszane/BERO-SD co idealnie połączy się z oświetleniem sufitowym. https://zaho.pl/produkty/wewnetrzne/Z60-ready/Leo-MD

 

Gdzie mogę kupić oprawy ZAHO?

Jako producent współpracujemy z siecią dealerską w całej Polsce. Napisz do nas, a wskażemy Ci salon w Twoim regionie.

 

Czy ZAHO posiada bazę plików 3D

Tak, wszystkie pliki 3d dostępne są na https://zaho.pl/do-pobrania

 

Czy ZAHO posiada bazę plików ldt

Tak, wszystkie pliki ldt dostępne są na https://zaho.pl/do-pobrania

 

Czy wybór temperatury barwowej wpłynie na funkcjonowanie w danej przestrzeni?

Zdecydowanie tak! Zimniejsze światło idealnie sprawdzi się wszędzie gdzie potrzebujemy pobudzenia mózgu do pracy oraz wzmożonej koncentracji. Dlatego do przestrzeni takich jak biuro, sale lekcyjne czy gabinety lekarskie polecamy barwę 4000K. Cieplejsza temperatura barwowa taka jak 3000K czy nawet 2700K sprzyja odprężeniu oraz pomaga zrelaksować się w jej otoczeniu. Idealnie sprawdzi się do mieszkań, restauracji czy hoteli. Jeśli nie chcemy ograniczać się do jednej temperatury barwowej, to w zależności od pory dnia, roku czy nawet nastroju możemy regulować ją dowolnie w zakresie od 2700K-6500K dzięki technologii Tunable White dostępnej np. w systemie Z60 -  https://zaho.pl/produkty/wewnetrzne/profile/OPAL-LINE-Tunable-White

 

Co to jest UGR i czy ZAHO posiada oprawy ze współczynnikiem ugr?

UGR, czyli Unified Glare Rating to ujednolicony wskaźnik oceny olśnienia przykrego. Wskaźnik ten wskazuje na subiektywny poziom dyskomfortu obserwatora względem źródła olśnienia. Zachowanie tego wskaźnika na niskim poziomie np. <19 jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na komfort przebywania w pomieszczeniu. Szczególnie istotna jest dbałość o dobór opraw z niskim UGR np. do przestrzeni biurowych. W ofercie ZAHO znajdziemy oprawy z UGR nawet <16 takie jak NINA BLACK LOW POWER - https://zaho.pl/produkty/wewnetrzne/profile/NINA-BLACK-low-power . Ponadto w ofercie produktowej znajdą Państwo także oprawy wpuszczane i nastropowe z niskim UGR takie jak ZUMA, BROOKLYN, ZAX DEEP oraz ZAX HONEYCOMB DEEP.

 

Jaką temperaturę barwowa stosować w mieszkaniach?

Mieszkanie to strefa, w której subiektywnie oceniamy temperaturę barwową oświetlenia czy kolor ścian.  Kierując się naszym doświadczeniem proponujemy wybór temperatury 2700K -ciepła lub 3000K – neutralna. Są to temperatury optymalne, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

 

Czy w mieszkaniach lepiej stosować popularne żarówki czy oprawy z wbudowanym ledem?

W naszej ofercie znajdują się oprawy dedykowane tradycyjnej żarówce jak i z wbudowanym ledem. Te drugie są w zdecydowanej większości. A dlaczego? Ponieważ obecnie stosowane technologie związane z żywotnością i funkcjonalnością sprawiają, że oprawa ledowa posłuży wiele lat co przekłada się na zdecydowaną oszczędność energii i pieniędzy.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami produktowymi, wydarzeniami, akcjami promocyjnymi. Zapisz się do newslettera.